Twitter, Saldırgan Mesaj Atacak Kullanıcıları Uyaracak

Twitter, bir yıllık testin ardından, insanları göndermeden önce potansiyel olarak zararlı veya saldırgan bir yanıtı duraklatmaya ve yeniden değerlendirmeye teşvik etmek için tüm kullanıcılar için saldırgan tweet uyarı özelliğini nihayet başlatıyor.

Bu özellik, kendi dil ayarlarında İngilizce olan tüm hesaplar için etkindir ve şu andan itibaren iOS ve Android kullanıcıları için kullanıma sunulmuştur.

“Geçen yıl, insanları Tweetlemeden önce potansiyel olarak zararlı veya saldırgan bir yanıtı (hakaret, küfürlü dil veya nefret söylemi gibi) duraklatmaya ve yeniden değerlendirmeye teşvik eden istemleri test etmeye başladık. İstendiğinde, insanlar biraz vakit ayırıp düzenlemeler yapma, yanıtı olduğu gibi silme veya gönderme fırsatı buldular. ”

Twitter‘a göre, bu istemler insanların “hizmet genelinde daha az potansiyel olarak saldırgan yanıtlar” göndermesiyle sonuçlandı:

İstenirse, insanların% 34’ü ilk yanıtlarını revize etti veya yanıtlarını hiç göndermemeye karar verdi.
İnsanlar bir kez uyarıldıktan sonra, gelecekte ortalama olarak% 11 daha az saldırgan yanıt yazdı.
İstendiğinde, insanların saldırgan ve zararlı yanıtlar alma olasılığı daha düşüktü.

Son zamanlarda Twitter, Spaces özelliğinin artık en az 600 takipçisi olan herkesin kullanımına açık olduğunu duyurdu. Bu Salı günü şirket, hizmetlerinin henüz açıklanmayan bir abonelik katmanına hazırlanmak için Scroll‘u satın aldı.

Twitter, iOS ve Android‘de daha büyük ve daha iyi görüntülerin artık herkesin kullanımına açık olduğunu duyurdu. Şirket, algoritmanın neyi görüntülemeyi seçtiğiyle ilgili birkaç tartışmanın ardından bu özelliği test etmeye başladı.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!