Ana SayfaHaberTwitter,...

Twitter, Salgın Sayesinde Çok Sayıda Yeni Kullanıcı Kazandı

Twitter, 2021‘in ilk çeyreğine ilişkin kazançlarını yayınladı ve şirketin devam eden salgın sırasında ne kadar büyüdüğüne ışık tutuyor. Ortalama olarak, Twitter‘ın 2021 yılının ilk çeyreğinde günlük 199 milyon aktif kullanıcısı vardı ve bu, bir yıl önce COVID-19 pandemisinin kapsamının netleştiği 166 milyon Twitter‘a kıyasla neredeyse yüzde 20 arttı. Twitter geçen yıl ABD dışında daha hızlı büyüdü; Uluslararası günlük aktif kullanıcılar, 2020’nin 1. çeyreğinde 133 milyondan son çeyrekte 162 milyona yükseldi ve yüzde 22‘lik bir artış sağladı.

ABD‘de devam eden salgın ve olumlu bir çılgın seçim döngüsü arasında, Twitter‘ın başarılı olması şaşırtıcı değil. Şirket, insanların tartışabileceği çok sayıda kutuplaştırıcı olay olduğunda başarılı görünüyor ve 2020‘yi oldukça iyi özetleyen hiç şüphe yok. Kullanıcılardaki artış, gelirde buna karşılık gelen bir artışla karşılaştı. Q1 geliri, bir önceki yıla göre yüzde 28 artışla 1.04 milyar dolar oldu ve net gelir 68 milyon dolar oldu. Bir yıl önce Twitter 8 milyon dolar kaybetti, bu yüzden oldukça önemli bir gelişme bekliyoruz.

Twitter, 2020‘de yaşadığı daha hızlı kullanıcı büyümesinin, kullanıcıların 2021‘de neredeyse o kadar hızlı büyümeyeceği anlamına geleceği konusunda uyarıda bulundu. Şirket, hissedarlara yazdığı mektupta, 2020‘deki “pandemiye bağlı önemli artışın” yol açabileceğini söyledi. 2021 yılının geri kalanında çift haneli düşük kullanıcı büyüme oranları, en düşük büyüme ise gelecek çeyrek için tahmin ediliyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!