Twitter Şimdi Süper Takipçi Sayısı Ekranı Üzerinde Çalışıyor

Twitter Şubat ayında Super Follow ücretli hizmetini duyurdu. O zamandan beri, şirket sosyal ağa gelen birkaç yeni özelliği açıkladı. Şimdi, araştırmacı Jane Manchun Wong, Twitter‘ın Süper Takipçi sayısı ekranı üzerinde çalıştığını keşfetti.

Geçen hafta şirket, kullanıcının profil sayfasını yenileyeceğiyle dalga geçti ve Wong’un bulmasıyla yakında nelerin olabileceğine dair daha iyi bir önizlememiz oldu.

Ona göre, Süper Takip düğmesi iki farklı tasarımda görünebilir: küçük dairesel bir düğme veya büyük bir Süper Takip düğmesi olarak. Bu yeni profil sayfasıyla, Twitter aynı zamanda devrilme için bir nakit düğmesi de gösterecek ve bu, Twitter‘ın yavaşça yayıldığı bir işlevdir: Tip Jar.

Wong‘un ortaya çıkardığı gibi, Twitter ayrıca renk şemasını daha monokrom hale getiriyor ve ayrıca yeni “Chirp” yazı tipini kullanıyor.

Mart ayında şirket, Super Follow özelliğinin iOS uygulamasında bir uygulama içi satın alma olarak sunulacağını ve bu nedenle Apple’a %30 kesinti yapacağını açıkladı. Sınırda, Twitter tüketici ürünleri sorumlusu Kayvon Beykpour bu konuyu ele aldı:

Bunu daha önce var olmayan bu katmanı inşa ettiğimiz Süper Takip bağlamında düşünürdüm -% 30’luk bir ücret nedeniyle 10 $ 7 $ ‘a düşse bile, bu hala sizden 7 $ daha fazla Twitter’da daha önce olduğundan daha fazlasını yapabildim. Bu yüzden beni yanlış anlamayın, bunun 7 $ yerine 9 $ olmasını isterdim, ancak günün sonunda bu, tek bir platform üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğumuz bir şey değil. Yani şu anda bizim için bir odak noktası değil.

Süper Takip düğmesinin yanı sıra, Twitter birkaç ücretli özellik üzerinde çalışıyor. Örneğin, Twitter Blue, platformda farklı katmanlara sahip olabilecek yeni abonelik hizmetinin adıdır. Kullanıcılar, içerik oluşturuculara Tip Jar aracılığıyla bahşiş verebilir ve şirket, Nisan ayında başlatılan Clubhouse rakibi için Bilet Alanlar’ı duyurdu.

Şu an için Süper Takipçinin ne zaman yayınlanacağını hâlâ bilmiyoruz, ancak daha geç olacak gibi görünüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!