Ana SayfaHaberTwitter...

Twitter Yeni Bir Google Giriş İle Erişelebilecek Özelliği Test Ediyor

Jane Manchun Wong, Twitter‘da, Twitter‘ın muhtemelen bir Google Hesabı giriş seçeneği üzerinde çalıştığı gerçeğiyle takipçilerini aydınlatan bir ekran görüntüsü paylaştı. Tweet’teki görsel, Twitter‘ın ana giriş sayfasının bir resmini içeriyordu; burada mevcut iki seçenek olan “Giriş” ve “Kaydol” dışında, “Google ile Devam Et” yazan yeni bir düğme daha bulunuyordu.

Bu yeni düğme, küresel olarak kullanıcıların ekranında kullanıma sunulmamış olsa da, kullanıcıların mevcut Twitter hesaplarını Google hesaplarına bağlamalarına veya doğrudan Google kimlik bilgileri aracılığıyla Twitter‘a kaydolmalarına yardımcı olacaktır. Bu, Twitter‘da oturum açma işlemini çok daha kolay hale getirecek, çünkü kullanıcılar kullanıcı adlarını ve şifrelerini girmek yerine sadece bir düğmeye dokunarak oturum açabilirler.

Bununla birlikte, tüm hesaplarınız için yalnızca bir şifreyi hatırlamanız gerekeceğinden giriş yapmak daha kolay hale getirilecek olsa da, mevcut bir Google hesabıyla sosyal uygulamalarınıza erişme konusunda hala bazı dezavantajlar vardır. Tüm sosyal medya hesaplarınızı aynı Google hesabına bağlamak siber güvenlik açısından iyi bir strateji değildir. Bir bilgisayar korsanının bağlantılı uygulamalardan birine girmesi veya yalnızca Google Kimliğinize erişiminin olması durumunda bile, diğer tüm hesaplarınızı çok kolay bir şekilde ele geçirebileceğini düşünürsek.

Ancak, bu daha sonra endişelenmeniz gereken bir şeydir, çünkü şu anda Google hesapları uygulamanın APK’sında yeni güncellenmiştir ve küresel olarak kullanıcıların ekranında varlıklarını göstermeleri birkaç hafta daha sürebilir.

Twitter şüphesiz en iyi uygulamalardan biridir ve teknoloji devi her zaman uygulamaları daha eğlenceli hale getiren Spaces ve diğerleri gibi harika özellikler geliştirmiştir ve Google hesabı girişi kendi başına bazı bilgisayar korsanlığı risklerini barındıracak olsa da, Twitter’ın sorumlu ve kullanıcı dostu bir uygulama olduğundan, kullanıcılara bir tür güvenlik veya yedekleme seçeneği de sunacağından eminiz. Bununla birlikte, daha fazla bir şey ancak teknoloji devi bu özelliğin haberini kırdığında ve şu anda bu konuda henüz bir şey konuşmadığında doğrulanabilir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!