Twitter, Yeni Özelliği Olan Fleets’i Kapattığını Duyurdu

Snapchat‘in Hikayeler biçimini yarattığını ve ardından güneş altındaki her şirketin onu kopyaladığını hatırlıyor musunuz? Görünüşe göre, bazıları bu konuda diğerlerinden daha başarılıydı. Örneğin Facebook‘un Instagram‘ı Snapchat‘i uzun zaman önce geride bıraktı ve geriye bakmıyor.

Öte yandan Twitter Fleets‘in fişini çektiğini duyurdu. İlginç bir şekilde, bazı sosyal ağların Hikayeler formatına diğerlerinden daha uygun olabileceği ve dedikleri gibi Twitter‘ın öyle olmadığı ortaya çıktı.

İnsanlar Fleets kullanmıyordu ve bu nedenle 3 Ağustos’ta Fleets sonsuza kadar ölecek. Twitter, Fleets’ten öğrendiklerini “insanların sohbete katılması ve dünyalarında neler olup bittiği hakkında konuşması için başka yollar yaratmaya odaklanmak” için kullanacağını söyledi.

Şirket, “insanları Twitter‘a katılmaktan alıkoyan şeyleri ele almanın daha fazla yolunu” keşfetmeye hevesli. İlginç bir şekilde, Fleets‘in bazı özellikleri, daha iyi veya daha kötüsü için Tweet oluşturucuya yönlendirilen tam ekran kamera, metin biçimlendirme seçenekleri ve GIF çıkartmaları gibi deneyimin diğer bölümlerine dönüşüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!