Ana SayfaHaberTwitter'a...

Twitter’a Para Kazanabilecek Yeni Özellik Geliyor; İşte Detaylar

Twitter, insanlara diğer Twitter kullanıcılarına ödeme yapmanın bir yolunu vermek için bahşiş verme gibi özellikleri araştırdığını söyledi ve şimdi bir bahşiş özelliğinin yolda olabileceğine dair daha fazla kanıt var. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, Perşembe ve Cuma günleri Twitter‘ın kullanıcı profillerinde bir devrilme düğmesi sunabileceğini gösteren görüntüler paylaştı.

İşte neye benzeyebileceğinin bir yinelemesi: Soldaki resimdeki “@wongmjane” filigranının altındaki küçük mavi nakit düğmesine bakın. Bu düğmeye tıklamak veya dokunmak, görünüşe göre Bandcamp, Cash App (Twitter CEO’su Jack Dorsey’i de CEO olarak sayan Square tarafından yapılmıştır), Patreon, PayPal ve Venmo aracılığıyla bahşiş vermenize izin veren seçenekleri gösterir.

Bu tweet’te görebileceğiniz gibi Wong, Mart ayında Twitter’ın, şirketin Clubhouse benzeri sosyal ses odaları olan Twitter Spaces için bir “Tip Jar” özelliği üzerinde çalıştığına dair kanıt buldu (Clubhouse, 5 Nisan’da kendi doğrudan ödeme özelliğini tanıttı) .

Wong’tan profillerdeki devrilme düğmesine başka bir bakış. Bu ekran görüntülerinde mavi yerine siyah bir devrilme düğmesi gösteriliyor. Ayrıca, Twitter’ın yakında çıkacak Süper Takipler için test ettiği tasarımları da gösteriyorlar, bu da takipçilerden ekstra içeriğe erişebilmeleri için ücret almanıza izin verecek. (Patreon’u düşünün, ancak tweet’ler için.)

Twitter, resmi olarak bir devrilme özelliği duyurmadı, bu nedenle şirketin bunu halka açık olarak yayınlayacağının garantisi yok. Olsa bile, profillerine kimin devrilme düğmesi ekleyebileceği konusunda herhangi bir kısıtlama olup olmayacağı belli değil. Özelliğin bir şekilde, belki de belirli sayıda takipçiye sahip olmanızı veya doğrulanmanızı gerektirecek şekilde kapatılması mümkün görünüyor. Twitter yorum yapmayı reddetti.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!