Uber 185 Postmates Çalışanını İşten Çıkardığı Bildirildi

The New York Times, Uber’in 185 Postmates çalışanını işten çıkardığını ve Postmates’in altyapısını Uber Eats segmentine daha fazla entegre etmeyi planladığını bildirdi. Uber, Postmates’i rakip yemek dağıtım hizmeti Grubhub’u satın alma girişiminin başarısız olmasının ardından Temmuz ayında 2.65 milyar dolara satın aldı.

Üçüncü çeyrekte Uber Eats bölümündeki rezervasyonlar yıllık bazda yüzde 135 artarken, araç çağırma segmenti aynı dönemde yüzde 50 düştüğü için yemek dağıtımı, salgın sırasında Uber için parlak bir nokta oldu. Otonom araç segmentini, Aralık ayında, Elevate uçan taksi bölümünü Joby Aviation’a sattığı Aralık ayında Aurora Innovation’a satarak, 2021’in sonunda kârlı hale gelmek amacıyla şirketin diğer bölümlerini konsolide etti.

Uber 185 Postmates Calisanini Isten Cikardigi Bildirildi 2

Times’a göre, son kesintilerde Postmates’in kurucusu ve CEO’su Bastian Lehmann, yönetim ekibinin çoğu ile birlikte şirketten ayrılacak.

Uber Eats, Aralık ayında halka açılan ve yaz boyunca kısa bir kârlılık dönemi sergileyen rakip yemek dağıtım hizmeti DoorDash’ın izini sürmeye devam ediyor. Pazar araştırma şirketi Edison Trends’e göre, DoorDash, dördüncü çeyrekte yemek dağıtım hizmetleri için pazar payının yüzde 48’ine sahipken, Uber Eats ve Postmates’in toplamı yüzde 35’ti.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!