Ünlü Analist Kuo’dan iPhone 13 Hakkında Yeni Bir İddia Daha

Apple analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre Apple, iPhone 13‘ün piyasaya sürülmesiyle 5G mmWave özellikli iPhone modellerinin dünya çapında daha fazla ülkede kullanılabilirliğini artırmayı planlıyor ve Apple analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre daha fazla müşteriye daha hızlı ve daha yeni teknolojiye erişim sunacak.

MacRumors tarafından alınan bir araştırma notunda Kuo, mmWave teknolojisi altyapısının bu yıl Kanada, Japonya, Avustralya ve başlıca Avrupa ülkeleri gibi yerlerde önemli ölçüde artacağını söylüyor. Apple şu anda ABD’de mmWave iPhone 12 satmaktadır ve bu, genel ‌iPhone 12‌ gönderilerinin yalnızca% 30-35’ine tekabül etmektedir.

5G akıllı telefon gönderileri 2020’de önemli ölçüde artarken, çoğu yalnızca Sub-6 GHz‘i destekledi. Daha yüksek hız ve daha düşük gecikme avantajları nedeniyle mmWave’in Sub-6 GHz’den daha çeşitli uygulamalar yaratacağına inanıyoruz. ‌iPhone 12‌’nin mmWave modeli yalnızca ABD pazarını destekler ve toplam ‌iPhone 12’nin sevkiyat dağılımı yaklaşık% 30-35’tir. ‌İPhone 13‌ mmWave modellerinin daha fazla ülkede (örneğin, Kanada, Japonya, Avustralya ve Avrupa’nın önde gelen mobil operatörleri) bulunacağını tahmin ediyoruz, bu nedenle ‌iPhone 13‌ mmWave modellerinin sevkiyat dağılımı önemli ölçüde% 55-60’a çıkacak.

Analiste göre, bu yıl mmWave özellikli ‌iPhone 13‌ modelleri, sevkiyatların% 55-60’ını tahsis edecek ve bu da yıldan yıla önemli bir artış olacak. Tasarım açısından, standart 6GHz telefonlara kıyasla, mmWave ‌iPhone 12‌ modellerinde, cihazın sağ tarafında görünür bir anten bulunur. Kuo, aynı anten tasarımının 2021 “iPhone” serisiyle devam etmesini bekliyor.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!