Vimeo, Bağımsız Bir Şirket Haline Geliyor

Vimeo bağımsız bir halka açık şirket haline geliyor. Vimeo, kuruluşundan kısa bir süre sonra, Angie’s List, Ask, Dotdash (eski adıyla About.com) ve yakın zamana kadar flört uygulaması juggernaut Match Group’un arkasındaki devasa teknoloji ve medya holding şirketi IAC‘ye aittir.

IAC, 2021’in ikinci çeyreğinde Vimeo‘nun yan ürününü tamamlamayı umuyor. IAC CEO‘su Joey Levin bir basın açıklamasında “Vimeo’nun kanatlarını yayma ve büyük bağımsız bir halka açık şirket olma zamanı” dedi. Yan ürün, ürün ve satış yeteneklerine daha fazla yatırım yapmak için Vimeo‘nun para toplamasına yardımcı olacak.

2004‘te kurulan Vimeo, uzun zamandır YouTube‘a daha profesyonel bir alternatif olarak kullanılıyor. Site, ödeme yapan üyelerin video oynatıcıyı özelleştirmesine, videolara şifre koruması koymasına, özel siteler oluşturmasına, Google Analytics ile entegre olmasına, ekipler ve profesyoneller tarafından sıkça kullanılmasının yanı sıra birden fazla ekip üyesinin bir hesabı yönetmesine olanak tanır.

Vimeo şu anda 200 milyon kullanıcıya sahip olduğunu söylüyor (bu sayının toplamda mı? ayda mı? yoksa başka bir şey mi olduğu net değil).

CNBC‘ye göre Kasım ayında Vimeo 150 milyon dolar toplayarak şirkete 2,75 milyar dolar değer biçti. Sud, finansmanın Vimeo’nun ekipler ve kurumsal kullanıcılar için yeni araçlar geliştirmesine, daha zengin canlı etkinlik özellikleri geliştirmesine; ve diğer yeni araçların oluşturulmasının yanı sıra daha fazla üçüncü taraf platformuyla entegrasyon eklemesine yardımcı olacağını söyledi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!