Vücut Termostatı; Embr Wave

Vücudumuzdaki kimyasal değişimlerle oluşan terleme veya üşüme durumuna çözüm olarak üretilen Embr Wave, bir tür vücut termostatı olarak çalışıyor. Bileğe takılan cihaz o anki sıcaklık hissiyatımıza göre vücut ısımızı dengeleyerek rahat bir yaşam sürmemizi hedefliyor.

Vücut Termostatı; Embr Wave

Telefonla sıcaklık ayarı yapılabilen Embr Wave, 5 derece sıcak veya soğuk hissetmemizi sağlayabiliyor. Temel olarak bileğin iç veya dış yüzeyine serinlik veya sıcaklık vererek ısı hissiyatımızı manipüle ediyor. Bu sayede olağan dışı terleme veya üşüme durumlarının önüne geçiyor.

MIT’deki bilim adamları tarafından geliştirilen Vücut Termostatı; Embr Wave, termoelektrik etkisi ile çalışan bir cihaz. Termoelektrik teknolojisi, sisteme enerji verildiğinde akım yönüne bağlı olarak bir yüzeyin ısısı artarken diğer yüzeyin ısısı düşürme prensibine göre çalışıyor. Bu sayede ister sıcak, ister soğuk yüzeyi bileğin dokunduğu yüzeye ayarlayarak vücut ısısını dengeleyebiliyor.

Vücut Termostatı; Embr Wave

Geçtiğimiz yıl Kickstarter üzerinden fonlanan proje, şuan 300$‘lık etiket fiyatı ile satışta. Bağımsız termal psikoloji araştırma gruplarınca övgüyle bahsedilen ürün, bir çok kişi tarafından beklemedikleri kadar iyi olduğu ve günlük hayatındaki verimi arttığını bildiriyor. Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için Embr Wave‘i ziyaret edebilirsiniz.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!