watchOS 7.4 Yayınlandı, Apple Watch İçin iPhone Maskesi Kilit Açma Özelliğini Getiriyor

Apple Watch için watchOS 7.4 yazılım güncellemesinin yayın sürümü artık mevcut. iPhone kullanıcıları artık maske gibi bir yüz kaplaması takarken Face ID‘yi ve parolayı değiştirmek için Apple Watch‘u kullanabilirler.

Apple, iPhone’daki Face ID ve Parola ayarlarındaki özelliği şu şekilde açıklamaktadır:

iPhone, Face ID maskeyle bir gerçeği algıladığında kilidi açmak için Apple Watch’unuzu kullanabilir. Apple Watch‘unuz yakında, bileğinizde olmalı, kilidi açılmış ve bir parola ile korunmuş olmalıdır.

Pratikte, iPhone‘unuzu COVID-19 salgını sırasında maskelerin gerekli olduğu halka açık bir yerde sık sık kontrol ederken bu özellik son derece kullanışlıdır. (ABD’li okuyucular, aşı dağıtımının dünyadaki diğer ülkelerdeki kadar uzak olmadığını lütfen unutmayın.)

Örneğin, parola içeren bir Apple Watch takıyorsanız, alışveriş listenizi bakkalda telefonunuzda bir düzine kez parolanızı girmeden kontrol edebilirsiniz. Maskenizi takmadan önce Apple Watch‘unuzun kilidini Face ID ile iPhone’unuz üzerinden açarsanız, her iki cihazda da parola girme adımını atlayabilirsiniz.

Bu özellik, dünya COVID-19‘un yayılmasını önlemek için birlikte çalışırken kesinlikle önceliklendirilirken, profesyonel veya kültürel nedenlerle kask veya yüz örtüsü takmak gibi yüzünüzün kısmen gizlendiği diğer durumlarda pratik kullanımlara sahiptir.

watchOS 7.4, Avustralya ve Vietnam‘a EKG uygulaması için destek ve düzensiz kalp ritmi bildirimleri de getiriyor.

Apple Watch için watchOS 7.4 bugünden itibaren kullanılabilir. Kilit açma özelliğini kullanmak için iPhone için iOS 14.5 gereklidir. Apple Fitness + ayrıca, yeni watchOS ve iOS sürümleriyle birlikte kalp atış hızı ve aktivite verileri gibi canlı ölçümler olmadan AirPlay ile çalışır.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!