Ana SayfaHaberWatchOS...

WatchOS 8 Tanıtıldı; İşte Yenilikler

Yeni bir animasyon ile karşımıza çıkan Breath uygulaması, kullanıcıların daha dikkatli olması için Reflect (Yansıt) özelliğine sahip.

Pandemi süreci nedeniyle sağlık verilerinin daha da önemli hale geldiğini belirten Apple, WatchOS 8’te solunum ile ilgili verilere önem verdiklerini açıkladı.

WatchOS 8 ile birlikte Fitness Plus uygulamasında Lady Gaga, Keith Urban ve Alicia Keys gibi sanatçılara da yer verilecek.

Yeni WatchOS sürümüyle birlikte saat kadranını büyütmek için dijital kurma kolunu kullanılabilecek. Yeni portre özelliği sayesinde kullanıcılar, yüzlerine derinlik efekti vererek kadranınıza ekleyebilecek.

Yeni fotoğraflar uygulaması sayesinde Apple Watch’ta yer alan fotoğraflar direkt Mesajlar ve E-posta ile paylaşılabilecek. Ayrıca WatchOS 8 ile gelen GIF desteği sayesinde kullanıcılar hareketli görüntüleri akıllı saatlerinde oynatabilecek.

WatchOS 8 ile metin girişi kolaylaşacak

WatchOS’in yeni sürümünde dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri metin düzenleme özelliği. Kullanıcılar, yeni sürüm ile birlikte Apple Watch üzerinden karalama yapabilecek. Ayrıca Apple Watch’lara metin imleci de getiren şirket, kelimeleri işaretlemenizi sağlayacak özelliğini de tanıttı.

Kullanıcılar, anlık hava durumu bildirimleri sayesinde yaklaşan yağmurları Apple Watch üzerinden görebilecek. İnterkom adı verilen özellik sayesinde Apple Watch üzerinden akıllı kapı zili ile iletişim kurabileceksiniz.

Find, WatchOS 8 ile birlikte gelen bir diğer özellik. Bu özellik sayesinde Apple Watch üzerinden yakınınızdaki cihazlarınızı görüntüleyebileceksiniz.

IoT (Nesnelerin İnterneti) ve M2M (Makineden Makineye İletişim) teknolojilerine önem veren Apple, WatchOS 8 kullanıcılarının daha fazla akıllı cihazı kontrol edebileceğinin altını çizdi.

iOS 15 ile birlikte hayatımıza girecek yeni odak modu başta olmak üzere bazı özelliklerden WatchOS kullanıcıları da yararlanabilecek. Apple, Watch Series 6 modelinin UWB teknolojisi sayesinde araba anahtarı olarak kullanılabileceğini belirtti.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!