Ana SayfaHaberlerWhatsApp,...

WhatsApp, Android Kullanıcıları İçin Güvenli Bulut Yedeklemelerini Test Ediyor

The Verge’in haberine göre, WABetaInfo, Android için en son WhatsApp beta sürümünün (2.21.15.5) uçtan uca şifreli bulut yedeklemeleri için bir test içerdiğini keşfetti. Kaydolduktan sonra bilgisayar korsanlarının veya casusların konuşma geçmişinizi kolayca okuyacağından endişelenmenize gerek yok.

Bazı uyarılar var. Yedeklerinizi geri yüklemek için ayrı bir şifre oluşturmanız gerekecek ve hem telefonunuzu kaybederseniz hem de bu şifreyi unutursanız onları geri alamazsınız. Alternatif olarak 64 basamaklı bir şifreleme anahtarı oluşturabilirsiniz, ancak bu anahtarı kaybederseniz de başınız belaya girer.

WhatsApp‘ın bir sonraki kararlı sürümle güvenli bulut yedeklerini dağıtacağı kesin değil, bu nedenle yakın gelecekte buna güvenmek istemeyebilirsiniz. Yeni betayı kullanan herkesin aynı yedekleme işlevine sahip olup olmadığı da belli değil.

En azından zamanlama uygun. WhatsApp, telefon bağlantısına bağlı olmayan çoklu cihaz senkronizasyonunu test etmeye başladı. Bu şifreli yedeklemeler cihazlar arasında mevcut gibi görünmüyor, ancak insanlar tüm cihazlarındaki sohbetler için WhatsApp‘a giderek daha fazla bağımlı olduklarından güven verici olabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!