WhatsApp Artık Grup Görüşmelerine Başladıktan Sonra Bile Katılmanızı Sağlayacak Özelliğini Duyurdu

WhatsApp, kullanıcıların artık çağrılan bir gruba başladıktan sonra katılabileceklerini duyurdu. Bunun, kullanıcıların aramaya başlarken katılma yükünü azaltacağını söyledi. Birisi bir grup aramasına katılmanızı istediğinde, size aramayı yok sayma veya katılma seçeneği sunan bir bildirim alırsınız. Katılmadan önce katılımcıları ve davetlileri önizleyebilirsiniz.

WhatsApp grup çağrıları, o yıl Facebook‘un F8 geliştirici konferansındaki duyurularının ardından Temmuz 2018’de platforma geldi. Geçen yıl koronavirüs pandemisinin başlamasının ardından, WhatsApp maksimum grup görüşmesi katılımcısı sayısını dörtten sekize çıkardı.

Arandıysanız ancak o sırada müsait değilseniz, WhatsApp‘ı açıp Aramalar sekmesine dokunarak devam eden aramaya katılabilirsiniz. Buradan, katılmak istediğiniz aramaya dokunun ve arama bilgisi ekranını gözden geçirin, ardından Katıl’a dokunun. Aynı anda görüşmede yalnızca sekiz kişinin etkin olabileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle, katılmaya hazır olduğunuzda yerlerin tümü doldurulursa, katılamazsınız.

Hazır olma ve aramayı bekleme ihtiyacının ortadan kalkmasıyla insanların stresini bir nebze de olsa azaltmaya yardımcı olmalıdır.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!