Ana SayfaHaberWhatsApp...

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Hakkında Yeni Detaylar Belli Oldu

WhatsApp, bu dijital çağın gerektirdiği bir şeyde çoklu cihaz desteğinde gecikiyor. Çoğu insan iş, arkadaş ve eğlence arasında geçiş yaparken birden fazla cihazla uğraşır, ancak WhatsApp bu özelliği kullanmakta oldukça yavaş kalmıştır. O zaman WhatsApp çoklu cihaz desteğinin şimdiye kadar en çok istenen özelliklerden biri olabileceğine şaşmamalı.

Ancak, şimdi işler biraz ilerledi. Ancak bu popüler şifreli mesajlaşma hizmetinin bu duyuruyu yapması yıllar aldı. WhatsApp başkanı Will Cathcart ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg kısa süre önce hizmetin yakında kullanıcıların birden fazla cihazdan mesaj göndermesine izin vereceğini doğruladı. İyi haberler hala beklenirken, çoklu cihaz desteği kullanıma sunulduktan sonra kullanıcıların neleri yapamayacağına dair raporlar filtrelendi. Evet, WhatsApp‘ın bu özelliği kullanan kullanıcılara en azından başlangıçta getirebileceği sınırlamalardan bahsediyoruz.

Çoklu cihaz işlevinin birkaç cihazda nasıl çalışacağı hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, popüler WhatsApp özellik sızıntısı WABetaInfo, yaklaşmakta olan özellikle ilgili ek ayrıntıları açıkladı. Rapora göre, kullanıcılar WhatsApp hesaplarına dört adede kadar cihaz bağlayabilecekler, ancak bu cihazlar WhatsApp Web, WhatsApp Masaüstü ve Facebook Portalı ile sınırlı olacak. Bu, kullanıcıları çoklu cihaz testine katılmaya davet eden ve ilk olarak uygulamada beta kullanıcıları için kullanılabilecek olan tipster tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde onaylandı. Şu anda bağlı cihazlar için ‘Çıkış’ özelliği veya daha sonraki bir güncelleme sırasında gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi yok.

WhatsApp Kullanıcıları Neleri Yapamayacak?

WhatsApp, çoklu cihaz özelliğini test eden kullanıcıların, telefonlarında eski veya güncel olmayan bir WhatsApp sürümünü çalıştıran kullanıcılara mesaj gönderemeyeceklerini belirtiyor.

WhatsApp Kullanıcıları Neler Yapabilecek?

WhatsApp çoklu cihaz beta sürümüne kaydolan kullanıcılar, WhatsApp Web, WhatsApp Masaüstü ve Facebook Portalı’nda bir telefonu ve dört adede kadar ek cihazı bağlayabilecekler. Bağlantı kurulduktan sonra, posta cihazınızın pili bitse veya internet erişimi olmasa bile WhatsApp bu cihazlarda çalışır.

İlginç bir şekilde, WhatsApp‘ın çoklu cihaz beta onboarding ekran görüntüsü ayrıca “performans ve kalitenin etkilenebileceğini” belirten bir sorumluluk reddi beyanı içeriyor. Herhangi bir büyük hatanın WhatsApp‘ın genel beta sürümüne geçmesi pek olası olmasa da, özellikler daha geniş bir kitle tarafından test edilirken, bu muhtemelen şirket için standart bir sorumluluk reddidir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!