Ana SayfaHaberWhatsApp...

WhatsApp Gizlilik Odaklı Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

iOS için WhatsApp, gizliliğe odaklanmak için kaybolan bir mod geliştiriyor. Bu özellik henüz kimseye açık değildir, ancak WABetaInfo bize bu işleve ilk bakışı verdi. Siteye göre, kullanıcı Kaybolma Modunu etkinleştirdiğinde, yeni sohbetler kaybolan mesajlarla başlayacak.

Gizliliği seviyorsanız, mesajların kaybolması sizin için bir özelliktir. Kişi Bilgileri ve Grup Bilgileri içinde etkinleştirebilirsiniz, ancak bir kişi sizinle yeni bir sohbet başlattığında bunu manuel olarak etkinleştirmeniz gerekebilir. ”

Bu özellik mevcut olduğunda, WhatsApp Ayarları, Gizlilik’e gitmeniz ve ardından Kaybolan Mod işlevini açmanız gerekir.

Bu özellik, kullanıcı mesajı okuduktan sonra sohbet geçmişinin silinmesini sağlayacaktır. Bu, WhatsApp‘ın gizliliği ele aldığı birkaç kişiden biridir. Örneğin Cumartesi günü tartışmalı yeni gizlilik politikası uygulanmaya başlandı. Şimdilik, uygulama kullanıcıların hesaplarını devre dışı bırakmayacak, ancak zamanla WhatsApp‘ın bazı temel işlevlerini kullanma yeteneklerini azaltacak.

“Yeni hizmet şartlarını alan kullanıcıların çoğu bunları kabul etmiş olsa da, bazılarının henüz bunu yapma şansı bulamadığını takdir ediyoruz. Bu güncelleme nedeniyle 15 Mayıs’ta hiçbir hesap silinmeyecek ve hiç kimse WhatsApp’ın işlevselliğini de kaybetmeyecek. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca insanlara hatırlatıcılarla devam edeceğiz. “

15 Mayıs’tan itibaren kullanıcılar, yeni şartları kabul edene kadar nihayetinde bazı WhatsApp özelliklerine erişimlerini kaybedecekler. Örneğin, bu kullanıcılar önce sohbet listesine erişme olanağını kaybedecek. Ardından, sesli ve görüntülü aramalar çalışmayı durduracak ve kullanıcı artık WhatsApp’ta yeni mesajlarla ilgili herhangi bir bildirim almayacaktır.

Kaybolma Modu’na gelince, iOS ve Android kullanıcıları için gelecekteki bir güncellemede sunulacak, ancak ne zaman yayınlanacağı belli değil.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!