Ana SayfaHaberWhatsApp,...

WhatsApp, Gizlilik Politikasını Kabul Etmeyen Hesapların Özelliklerini Sınırlayacak

WhatsApp, güncellenmiş gizlilik politikasını kabul etmek için son tarihi 15 Mayıs’a kadar uzattı. Yeni değişiklikleri kabul etmeyen WhatsApp kullanıcıları hesaplarına erişimlerini kaybedecekler. Facebook‘un sahibi olduğu şirket şimdi bu hesapları devre dışı bırakmamaya karar verdi, ancak özellikleri sınırlamaya başlayacak. WhatsApp ayrıca kullanıcılara yeni gizlilik politikası hakkında hatırlatıcılar göndermeye devam edecek.

Bir WhatsApp sözcüsü, Android Central‘a, yeni politikayı kabul etmeyen kullanıcıların “sınırlı hesap işlevselliğine” sahip olacağını söyledi. Bu WhatsApp kullanıcıları sohbet listelerine erişemeyecek, ancak sesli ve görüntülü aramaları cevaplayabilecekler. WhatsApp ayrıca bu kullanıcıların cevapsız bir sesli veya görüntülü aramayı geri aramasına da izin verecek. Bildirimler de gelmeye devam edecek ve kullanıcılar mesajları okuyacak ve onlara da yanıt verecek.

Ancak, WhatsApp sonunda kullanıcıların gelen aramaları veya esasen hizmetleri kesen bildirimleri almasını engelleyeceğinden, bu yalnızca birkaç hafta devam edecek. Bu, kullanıcıların yeni politikayı kabul etmesi veya WhatsApp hesaplarını kaybetmesi gerektiği anlamına gelir. Görünüşe göre WhatsApp, kullanıcılara yeni gizlilik politikasını kabul etmeleri için hala daha fazla zaman vermek istiyor. WhatsApp, kullanıcı tepkisinin ardından 8 Şubat’tan 15 Mayıs’a kadar orijinal son tarihi erteledi.

WhatsApp, durum güncellemeleri yoluyla kullanıcılar arasında güncellenen gizlilik politikası hakkında farkındalık yaratmaya çalışıyor. Ayrıca, yakında yaklaşan son tarihin sohbet listesinin üstünde bir hatırlatma uyarısı görüntüler. WhatsApp, güncellenen gizlilik politikasının kullanıcıları etkilemediğini ve değişikliklerin yalnızca işletme hesaplarıyla yapılan sohbetler için olduğunu açıkladı.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!