Ana SayfaHaberlerWhatsApp,...

WhatsApp, Google Drive’da Sohbet Yedeklemeleri İçin Şifrelemeyi Test Ediyor

WhatsApp‘ın şifreli ve parola korumalı sohbet yedeklemeleri üzerinde çalıştığı bildiriliyor. WhatsApp şu anda bu özelliği test ediyor ve yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. WhatsApp‘ın Android için beta uygulamasındaki yeni bir güncelleme, gelecek özellik için bazı kullanıcı arayüzü değişiklikleri gösteriyor.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre WhatsApp, Google Drive için uçtan uca şifrelenmiş yedeklemeleri test ediyor. Android‘de, WhatsApp sohbetleri Google Drive‘da yedeklenir, ancak uygulamadaki sohbetlerin aksine şifrelenmez. Bu özellik aynı zamanda “Google Drive‘daki mesaj geçmişinizi ve medyanızı yetkisiz erişime karşı koruyun” olarak da açıklanmıştır. WhatsApp ayrıca sohbetler için mevcut Google Drive yedekleme boyutunuzun ne olduğunu gösterir.

WhatsApp bu özelliği kullanıcılar için isteğe bağlı tutacaktır. Sohbet yedeklemelerinin altında, sohbet yedeklemeleri için şifrelemeyi etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneği vardır. WhatsApp ayrıca sohbet yedekleme seçeneğinin altında “uçtan uca şifrelenmiş” ifadesini görüntüler. Bu, sohbet yedeklerinizde şifreleme etkinse görünecektir. WhatsApp, artık Google Drive‘da sohbet yedeklemeleri için şifrelemenin mevcut olduğunu göstermek için kullanıcı arayüzünde değişiklik yaptı.

Sadece şifreleme değil, WhatsApp bu sohbet yedeklemeleri için şifreler üzerinde de çalışıyor. Sohbet yedeklemelerinin geri yüklenmesi gerektiğinde bu şifre gerekecektir. WhatsApp, sohbet yedeklemeleri için parola korumasını etkinleştirmek için telefon numaranızı doğrulamanızı da isteyecektir.

WhatsApp, bu özelliği Android ve iOS kullanıcıları için ne zaman yayınlayacağını açıklamadı. Ancak yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. WhatsApp sohbet yedeklemeleri için şifreleme ve parola koruması, mesajlaşma uygulaması yaygın olarak kullanıldığından ve yalnızca kişisel değil profesyonel kullanım için de çok yararlı olacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!