WhatsApp HD Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

Bir süre önce tüm kullanıcılarda kullanıma sunulan WhatsApp HD Fotoğraf gönderme özelliği ile artık çözünürlüğü düşmeden fotoğraf gönderme dönemi başlamıştış. Gönderilerde HD olarak etiketlenen bu özellik ile artık değil 2856 x 1512 piksel çözünürlüğünde görüntülerin gönderilmesine olanak tanıdı.

WhatsApp 23.16.0 versiyonu ve sonrası için kullan HD fotoğraf gönderme özelliği her ne kadar kullanıcılarda heyecan uyandırsa da fotoğraf gönderirken ek bir seçeneği işaretlemek gerekiyor. Zira bu özellik şu an fotoğrafı seçip gönder tuşuna basınca çalışmıyor. Eğer HD seçeneği işaretlenmeden gönderilirse WhatsApp’ın standart çözünürlüğü olan 2048 x 1084 piksele sıkıştırarak gönderiyor.

WhatsApp HD Fotoğraf Gönderme

  1. Mesaj yazma bölümünden “Ataç” ikonuna tıklayın.
  2. Çıkan pencerede “Kamera” veya “Galeri” seçeneğine tıklayın.
  3. Göndermek istediğiniz fotoğrafı çekin/seçin.
  4. Fotoğrafı seçtikten sonra en üstte yer alan “HD” ikonuna tıklayın.
  5. Çıkan pencerede fotoğraf kalitesini “HD kalitesi” olarak seçin.
  6. Sağ alttaki Gönder ikonuna tıklayarak gönderin.

Fotoğraf gönderildikten sonra ön izlemesindeyken sol altta HD ikonu görülmektedir. Eğer HD ikonu görünmüyorsa fotoğrafı “Standart kalite” olarak göndermişsiniz demektir. Fotoğraf ve görselleri HD göndermek için lütfen adımları tekrarlayın. Daha detaylı bilgi için WhatsApp yardım merkezi sayfasındaki ilgili yazıyı ziyaret edebilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!