Ana SayfaHaberWhatsApp,...

WhatsApp, Hesapların Yakında Dört Cihaza Kadar Kullanılabilir Olcağını Açıkladı

WhatsApp, uzun süredir söylentileri dolaşan çoklu cihaz desteğinin önümüzdeki aylarda genel betaya gireceğini ve kullanıcıların hesaplarına bağlı dört cihazdan erişmesine izin vereceğini doğruladı. Yeni “bir kez görüntüle” ve “kaybolan mod” özellikleri de resmi olarak duyuruldu. Haber, WABetaInfo ile Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve WhatsApp başkanı Will Cathcart arasındaki bir röportajda geldi.

Cathcart, WhatsApp‘ın geliştirilmekte olan bir iPad uygulamasına sahip olduğu raporlarını doğrulamaktan geri kaldı, ancak çoklu cihaz desteğinin iPad‘de WhatsApp‘ı bir olasılık haline getireceğini söyledi.

Zuckerberg, çoklu cihaz desteğinin yanı sıra, WhatsApp‘ın kullanıcıların görüntülendikten sonra kaybolan içeriği göndermelerine olanak tanıyan yeni bir “bir kez görüntüle” özelliği eklediğini de doğruladı. Hizmet ayrıca, şu anda mesajların belirli bir süre sonra silinmesine izin veren kaybolan mesajlar özelliğini de genişletiyor. Gelecekte, yeni bir “kaybolma modu”, tüm sohbet dizilerinde kaybolan mesajları açmanıza izin verecek.

Facebook‘un CEO’su, çoklu cihaz özelliğinin, WhatsApp‘ın bireyler arasında gönderilen mesajlar için sunduğu uçtan uca şifrelemeden ödün vermeyeceğini doğruladı. Zuckerberg, “Hala uçtan uca şifreli olacak” diye yazdı. “Telefonunuzun pili bitse bile tüm mesajlarınızın ve içeriğinizin cihazlar arasında düzgün bir şekilde senkronize edilmesini sağlamak büyük bir teknik zorluktu, ancak bunu çözdük ve yakında çıkarmayı dört gözle bekliyoruz!”

WhatsApp, Hesapların Yakında Dört Cihaza Kadar Kullanılabilir Olcağını Açıkladı

WhatsApp, “bir kez görüntüle” ve “kaybolan mod” özelliklerinin ne zaman kullanıma sunulacağını doğrulamadı ancak Cathcart, çoklu cihaz desteğinin “önümüzdeki bir veya iki ay içinde” genel betaya gireceğini söyledi.

WABetaInfo, çoklu cihaz desteğinin yanı sıra, WhatsApp‘ın nihayet kullanıcıların sohbet geçmişlerini iOS ve Android cihazlar arasında aktarmalarına izin verebilecek yeni bir şifre korumalı şifreli sohbet yedekleme özelliği üzerinde çalıştığını bildirdi. WABetaInfo, QR kodları aracılığıyla kişi ekleme ve WhatsApp‘ın kaybolan mesajlar özelliği de dahil olmak üzere, resmi sürümlerinden önce daha önce çok sayıda özellik keşfetti.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!