Ana SayfaHaberWhatsApp...

WhatsApp İçin Numaralar Arası Transfer Özelliği Geliyor

WhatsApp, sohbet geçmişini Android ve iOS cihazlar arasında aktarmaya çalışıyor. Görünüşe göre WhatsApp, kullanıcıların sohbet geçmişini başka bir telefon numarasına aktarmasına izin verecek başka bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni özellik şu anda WhatsApp’ın Android ve iOS uygulamalarında test aşamasındadır.

WhatsApp sohbet geçmişi Google Drive (Android) ve iCloud’a (iPhone) yedeklenebilir. Ancak, kullanıcıların yeni bir cihaza geçerken WhatsApp sohbet geçmişlerini almak için aynı platforma ve telefon numarasına bağlı kalmaları gerektiğinden sınırlamalar vardır. WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler, kullanıcılara farklı cihazlar ve platformlar üzerinde daha fazla esneklik sağlayacağından çok yardımcı olacaktır.

Sohbet geçmişinizi başka bir telefon numarasına aktarmak, WhatsApp’ın geliştirmekte olduğu sohbet taşıma aracının bir parçasıdır. WhatsApp’ın bu özelliği tanıtması büyük bir adım olacaktır. WhatsApp’ın sohbet taşıma aracını ne zaman yayınlayacağına dair bir bilgi yok, ancak bunun yakında gerçekleşmesi bekleniyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!