Ana SayfaHaberWhatsApp...

WhatsApp ile Para Transferi Özelliği Geliyor

Bir süredir Hindistan’da test edilen WhatsApp ile para transferi özelliği Brezilya’da resmi olarak faaliyete geçti. Çok kolay bir şekilde para transferine olanak tanıyan sistem ödeme ve para gönderimi konusunda yeni bir dönem başlıyor diyebiliriz.

Para gönderimi için banka ve kredi kartı bilgilerini girilerek entegrasyon yapılan sistemde PIN ve parmak izi ile güvenlik sağlanıyor. Mesajlaşma bölümünde para gönderme seçeneğine tıklayıp, miktarı girip, PIN veya Parmak izi okuyucu güvenlik önlemini geçikten sonra karşı tarafa para transferi gerçekleştirilmiş oluyor. Yine benzer şekilde karşı taraftan para göndermesi için talepte de bulunulabiliyor.

WhatsApp ile Para Transferi Özelliği Geliyor

Brezilya’da 10 milyonun üzerinde küçük ve mikro işletme olduğunu belirten Whatsapp, iletişim kurmak için kullanılan uygulamanın bu alanda para alma/gönderme sistemini aktif ederek dijital ekonomiye katkıda bulunacağını ve yeni büyüme fırsatlarının ortaya çıkacağını ifade ediyor.

Bireysel kullanıcılar için ücretsiz bir şekilde kullanabileceği para transfer sistemi, işletmelerde ise bir işlem ücreti ödemeleri gerekiyor. İşlem ücreti konusunda resmi bir oran belirtilmemiş olsa da diğer ödeme yöntemlerine göre daha uygun olduğu söyleniyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!