Ana SayfaHaberWhatsApp,...

WhatsApp, iPhone ve Android Arasında Sohbet Geçmişi Geçişini Test Ediyor

WhatsApp, WABetaInfo‘ya göre, bir iPhone ile bir Android cihaz arasında sohbet geçmişini kolayca taşıma yeteneğini test ediyor.Sitenin bildirdiği gibi, bu özellik WhatsApp uygulamasındaki stratejik bir değişikliğin parçasıdır. Şirket, WhatsApp‘ı aynı anda birden fazla cihazda kullanma olasılığını araştırıyordu ve sohbet geçmişini iOS ile Android arasında taşıma yeteneği de bu çabanın bir parçası.

Aşağıdaki resim, WhatsApp‘ın sohbet geçmişinin iOS Uygulamasından Android uygulamasına veya bunun tersi şekilde taşınmasına izin vereceğini göstermektedir. WABetainfo‘ya göre:

Kullanıcı, farklı bir işletim sistemine sahip bir cihazı WhatsApp hesabına bağlamaya çalıştığında, Android sürümüyle herhangi bir uyumluluk hatasını önlemek için her zaman App Store veya TestFlight‘ta bulunan en son WhatsApp güncellemesine güncelleme yapması gerekir.

Bu özelliğin nasıl test edileceğine dair bilgi olmamasına ve sürüm için tarih bulunmamasına rağmen, şirketin Telegram gibi diğer mesaj uygulamalarında zaten var olan bir şeye çabaladığını öğrenmek yine de ilginç.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!