Ana SayfaHaberWhatsApp,...

WhatsApp, Kullanıcılara Tekrar Hizmet Şartları Uyarısı Gönderiyor: İşte Nedeni

WhatsApp, bu yılın başlarında, dünya çapındaki kullanıcılarına, Hizmet Şartları’ndaki (ToS) ve gizlilik politikasındaki değişiklikler hakkında bilgi veren uygulama içi uyarılar göndermeye başlamıştı. Şimdi, şirketin kullanıcılarına tekrar ToS uyarıları göndermeye başladığı söyleniyor.

WhatsApp‘taki gelişmeleri izleyen blog WABetaInfo, WhatsApp‘ın kullanıcılarına yeni hizmet şartları hakkında bilgi veren uygulama içi uyarılar göndermeye başladığını bildiriyor. Ancak şirket, bu uyarıyı yalnızca halihazırda yeni Hizmet Şartları’nı kabul etmemiş WhatsApp kullanıcılarına gösteriyor. Bu, şirketin bu uyarıları göndermeye ilk başladığı Şubat ayında Hizmet Şartları’nı geri kabul ettiyseniz, bunları tekrar kabul etmenizin istenmeyeceği anlamına gelir. Bu hem iOS hem de Android kullanıcıları için geçerlidir.

Yayın tarafından paylaşılan ekran görüntüsü, şirketin kullanıcıları yeni hizmet şartlarının ve güncellenmiş gizlilik politikasının 15 Mayıs’ta yürürlüğe gireceği konusunda uyardığını gösteriyor, bu tarihten önce güncellenmiş şartları kullanmaya devam etmek için değiştirilen şartları kabul etmeleri gerekiyor. .

Ek olarak şirket, değişikliğe rağmen WhatsApp‘taki tüm sohbetlerin uçtan uca şifreli kalacağını ve kullanıcıların işletmelerle sohbet etmesini kolaylaştırırken, bunun bir kısmı ayrı şartlar nedeniyle Facebook ile paylaşılabileceğini açıklıyor. işletmelerin sahip olduğu hizmet, kullanıcıların bu hizmeti seçmesini isteğe bağlı hale getiriyor.

Ek olarak, kullanıcılara işletmelerin sohbetlerini nasıl yönettiği ve şirketin platformunda yaptığı değişiklikler hakkında daha fazla bilgi veriyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!