Ana SayfaHaberlerWhatsApp,...

WhatsApp, Masaüstü Uygulamasına Uçtan Uca Şifreli Video ve Sesli Aramalar Özelliği Geldi

Sesli ve görüntülü görüşmeler WhatsApp‘ta birkaç yıldır mevcut, ancak bunlar yalnızca iPhone ve Android uygulamalarında çalışıyor. Bugünden itibaren kullanıcılar, bir Mac veya Windows PC‘de WhatsApp Masaüstü aracılığıyla da cevaplayabilecek ve arama yapabilecek.

WhatsApp, bu özelliğin başlangıçta masaüstü uygulamasında bire bir aramalar için mevcut olduğunu ve gelecekte de grup aramalarına genişletileceğini söylüyor. Bu günlerde salgın nedeniyle sesli ve görüntülü konferans daha sık hale geldiğinden, Facebook’a ait şirket, aramaları daha büyük bir ekranda yanıtlayabilmenin kullanıcıları için son derece önemli olduğunu söylüyor.

Tıpkı bir telefonda olduğu gibi, WhatsApp Desktop, kullanıcıların ekran yönünü dikey ve yatay arasında değiştirmesine izin verir, ayrıca pencereyi her zaman üstte tutma seçeneği sunar. Bir arama sırasında kullanıcılar, mikrofonu sessize almanın yanı sıra videoyu açıp kapatabilir.

WhatsApp’a göre, ister akıllı telefonunuzdan ister bilgisayarınızdan arayın, tüm sesli ve görüntülü aramalar uçtan uca şifrelemeye sahiptir. Şirket kısa süre önce WhatsApp Masaüstü’nü fazladan bir güvenlik katmanı ile güncelledi ve artık bir bilgisayarla bağlantıya izin vermeden önce telefonunuzda biyometrik kimlik doğrulaması gerekiyor.

WhatsApp Desktop’ın görüntülü ve sesli arama destekli en son sürümünü resmi WhatsApp web sitesinden indirebilirsiniz.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!