Ana SayfaHaberWhatsApp...

WhatsApp Yakında Çıkartma Aramayı Kolaylaştıracak Yeni Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, uygulamada çıkartma aramayı kolaylaştıracak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.Bu özellik, WhatsApp‘taki sohbet çubuğuna yazdıklarınızla eşleşen çıkartma önerilerini gösterecek. Çıkartma önerileri sunan Gboard gibi uygulamalara benzer.

Bu özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve henüz beta test kullanıcıları için bile mevcut değildir. WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre, bu özellik çıkartma kitaplığınıza kaydedilen çıkartmalar için çalışır. Arama çubuğuna yazılan ilk kelimeyi analiz edecek ve kaydettiğiniz etiketlerden herhangi birine benziyorsa, alakalı olanları gösterecektir. Sohbet çubuğuna “aşk” gibi bir kelime yazdığınızda, sohbet çubuğunun sağ tarafında görünen çıkartma simgesine basmanız gerekir. WhatsApp daha sonra aşkla ilgili çıkartmaları gösterecektir.

Mevcut testte, bu özellik yalnızca WhatsApp‘tan gelen çıkartmalarla çalışır. Üçüncü taraf çıkartma paketleriyle uyumlu değildir. Ancak WABetaInfo, geliştiricinin üçüncü taraf çıkartmaları için de destek sağlamaya çalıştığını belirtti. Bu büyük bir güncelleme değil, ancak çıkartmalara hızlı erişim sağlayacağı için kesinlikle yardımcı olacaktır. Ayrıca, kullanıcıların her zaman çıkartma kitaplığında arama yapmasını gerektirmez.

Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi yok, ancak yakında kullanıma sunulması bekleniyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!