Ana SayfaHaberWhatsApp,...

WhatsApp, Yayınladığı Yeni Reklamda Gizlilik ve Güvenlik Özelliklerini Öne Çıkarıyor

WhatsApp, gizlilik dostu ve şifreli bir mesajlaşma hizmeti imajını korumaya çalışırken popüler mesajlaşma servisinin güvenlik ve gizlilik özelliklerini tanıtmak için yeni bir reklam kampanyası başlattı. Yeni reklam, konuşmadaki iki kişi dışında hiç kimsenin oraya gönderilen mesajları nasıl okuyamadığını vurgulamak için şirketin uçtan uca şifrelemesine odaklanıyor.

WhatsApp‘ın yeni reklamı, şirketin, belirli konuşmalarla ilgili ek kullanıcı verilerinin ana şirket Facebook ile paylaşılmasına izin vermek için gizlilik politikasını güncellemesinden sonra, kullanıcılardan (ve hatta hükümetlerden) çok sayıda geri bildirimle karşı karşıya kaldığı bir zamanda geliyor. Şirket daha sonra, kullanıcıların sohbetlerinin içeriğinin gizli kalmaya devam edeceğini ve yalnızca WhatsApp‘taki işletmelerle etkileşimlerle ilgili bazı verilerin ana şirketi Facebook ile paylaşılacağını açıkladı.

Pazartesi günü, şirketin Twitter hesabı, uçtan uca şifrelemenin nasıl çalıştığını açıklayan ve mesajlaşma hizmetinin aynı teknolojiyle oluşturulduğunu, böylece yalnızca alıcıların ve göndericilerin (WhatsApp’ın bile değil) konuşmayı okuyabileceğini veya dinleyebileceğini belirten bir ileti dizisi yayınladı. “Uçtan uca şifreleme, mesajlarınızı kilitler. Siz ve alıcılarınız, özel olarak sohbet etmenize izin veren benzersiz bir anahtarınız var, ”diye açıkladı şirket.

Şirket ayrıca, yaşlı bir kişiyle parola paylaşmak veya bir arkadaşla bazı anıları yeniden yaşamak gibi uçtan uca şifreli sohbetlerin güvenlik ve gizliliğinin bazı kullanımlarına da dikkat çekiyor. Sky News tarafından yayınlanan bir rapora göre, WhatsApp başkanı Will Cathcart, şirketin insanlara “gizlilik ve şifrelemenin faydalarını” doğrudan ileteceğini belirtti. Rapora göre şirket ayrıca “soyut bir terim” olan uçtan uca şifrelemeyi alıp insanlara tercüme etmeye çalışıyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!