Ana SayfaHaberlerWhatsApp'ın...

WhatsApp’ın Kaybolan Mesajları iOS’a Geliyor

WhatsApp bilgi sitesi WABetaInfo‘ya göre Facebook, geçen ay Android‘de bu özelliği yayınladıktan sonra, iOS‘ta WhatsApp kendi kendini silen medya ve metinleri yeni bir beta sürümüyle piyasaya sürüyor. Testflight‘ta 2.21.140.9 beta sürümüne kaydolursanız, görüntülendikleri ve silindikleri anda kendi kendini yok eden fotoğraflar ve videolar gönderebileceksiniz. “Bir kez görüntüle” özelliğine erişimi olan kullanıcılar, aşağıdaki WABetaInfo ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, altyazı giriş alanında bir zamanlayıcıya benzeyen özel bir düğme göreceklerdir.

WhatsApp‘ın yedi gün sonra silinen kaybolan mesajlarından farklı olarak, bir kez görüntüle modu kullanılarak gönderilen fotoğraflar ve videolar, onları kapattıktan hemen sonra kaybolur. Gönderici, medyaları görüntülendiğinde bilgilendirilecektir.

WABetaInfo‘nun belirttiği gibi, kullanıcıların medyanın ekran görüntülerini almasını engelleyen hiçbir şey yoktur ve bir alıcı bunu yaparsa size bildirilmez. Alıcı olarak, mesajı açtıktan sonra gönderenin bildirim almasını da engelleyemezsiniz.

WhatsApp, daha özgün ve samimi sohbetleri teşvik etmenin bir yolu olarak özelliği tanıttı. Ana Facebook daha önce, bölücü yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcılardan belirli özelliklerin engelleneceğini söyledi, ancak daha sonra bu karardan geri adım attı.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!