Ana SayfaHaberWhatsApp'ın...

WhatsApp’ın Yeni Gizlilik Politikası Bugün Başlıyor: Hesaplar Ne Olacak?

WhatsApp’ın güncellenmiş gizlilik politikası bugün başlıyor. Facebook‘un sahibi olduğu şirket, kullanıcıların yeni hizmet şartlarını kabul etmeleri için son tarihini geri takip ediyor, ancak yakında harekete geçmeye başlayacak. Özetlemek gerekirse, WhatsApp’ın yeni gizlilik politikasının başlangıçta 8 Şubat’ta yürürlüğe girmesi gerekiyordu, ancak yoğun kullanıcı tepkisi nedeniyle 15 Mayıs’a ertelendi. Bu, WhatsApp kullanıcılarının yeni hizmet şartlarını kabul etmesi veya hesaplarına erişimi kaybetmesi anlamına geliyordu. Ancak WhatsApp, herhangi bir hesabı kaldırmayacağını ancak yakında özellikleri sınırlamaya başlayacağını söyleyerek bu süreyi bir kez daha gevşetti.

Bugün erken saatlerde WhatsApp, kullanıcılara “kişisel mesajlarınızı göremeyeceği” ve “hesabınızı silmeyeceği” konusunda güvence veren tweet attı. Ayrıca, kullanıcıların yeni gizlilik politikasını istedikleri zaman kabul edebileceklerini de ekledi. Bu, yeni hizmet şartlarını kabul etmemiş olsanız bile WhatsApp‘ı kullanmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir. Ancak WhatsApp hizmetlerini kullanmaya devam etmek istiyorsanız, sonunda yapmanız gerekecek.

WhatsApp kullanıcıları, yeni şartları kabul etmezlerse “sınırlı hesap işlevselliğine” sahip olacaklar. Bu WhatsApp kullanıcıları sohbet listelerine erişemeyecek, ancak sesli ve görüntülü aramaları cevaplayabilecekler. WhatsApp ayrıca bu kullanıcıların cevapsız bir sesli veya görüntülü aramayı geri aramasına da izin verecek. Bildirimler de gelmeye devam edecek ve kullanıcılar mesajları okuyabilecek ve bunlara da yanıt verebilecek.

Ancak, WhatsApp sonunda kullanıcıların gelen aramaları veya esasen hizmetleri kesen bildirimleri almasını engelleyeceği için bu yalnızca birkaç hafta devam edecek. Bu, kullanıcıların yeni politikayı kabul etmesi veya WhatsApp hesaplarını kaybetmesi gerektiği anlamına gelir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!