Ana SayfaHaberWindows...

Windows 11, Windows 7 ve Windows 8.1 Sahiplerine Ücretsiz Olacak

Hiç şüphesiz fark ettiğiniz gibi, büyük bir Windows 11 yapısı internete sızdı ve Microsoft‘un yaklaşmakta olan işletim sistemi hakkında birçok ayrıntı ortaya koyuyor. İsterseniz hemen indirip kullanmanız için Windows 11 varsayılan duvar kağıtlarını zaten aldık. Merak ediyor olabileceğiniz şeylerden biri, Windows 11‘e ücretsiz olarak yükseltip yükseltemeyeceğinizdir ve görünüşe göre durum böyle olabilir. Aslında, kanıtlar, hala Windows 7 veya Windows 8.1 kullanıyor olsanız bile, Windows 11‘e ücretsiz olarak yükseltme yapabileceğinizi gösteriyor.

Aşağıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, Windows 11, Windows 7 ve Windows 8.1‘i desteklemeye yönelik ürün yapılandırma anahtarlarına sahiptir. Windows 8 için de bir dosya var, ancak bu sürüm desteklenmiyor. Tıpkı Windows 10‘da olduğu gibi, Windows 11‘e yükseltme yapmadan önce Windows 8.1’e yükseltmeniz gerekir.

Windows 11, Windows 7 ve Windows 8.1 Sahiplerine Ücretsiz Olacak

Windows 11‘in nihayetinde Windows 10 için yeni bir görünüm ve his olduğu için bu haberi duymak şaşırtıcı olmamalı. Bir süredir Sun Valley görsel yenilemesini duyuyoruz ve bunun bir parçası olmasını bekliyorduk. İlk başta Windows 10‘un. Windows 11, yaklaşan güncelleme için yeni bir isim gibi görünüyor. Sızan Windows 11 derlemesinin yapı numarasının, Insider’ların şimdiye kadar Windows 10 için test ettiği derlemelerden çok uzak olmadığını görebilirsiniz. Büyük olasılıkla, Windows 11‘e yükseltme, Windows 10 kullanıcıları için bir özellik güncellemesinden çok farklı hissetmeyecektir. Halihazırda Windows kullanan hemen hemen herkesin Windows 11‘e ücretsiz yükseltme yapması gerekir.

Microsoft sürekli olarak şu anda kaç cihazın Windows 10 çalıştırdığından bahsettiği için bu çok doğal. Daha geçen ay Build’de CEO Satya Nadella, işletim sisteminin şu anda 1,3 milyar makinede olduğunu yineledi. Microsoft‘un kullanıcı tabanını yeniden bölmesi pek mantıklı olmaz.

Ve evet, isterseniz şu anda Windows 7 ve 8.1‘den Windows 10‘a ücretsiz olarak yükseltme yapabilirsiniz. Microsoft başlangıçta ücretsiz yükseltme yolunun yalnızca bir yıl süreceğini söylese de, Windows 10 piyasaya sürüldüğünden beri bunu her zaman yapabildiniz. Windows Update‘i kullanmak yerine Microsoft‘un web sitesinde bulunan Medya Oluşturma Aracını kullanmanız yeterlidir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!