Ana SayfaHaberXiaomi,...

Xiaomi, Bir Telefonu Sekiz Dakikada Tamamen Sarj Edebileceğini Söylüyor

Akıllı telefonların doymuş dünyasında, şarj hızları, üreticilerin kalabalığın arasından sıyrılmasının başka bir yolu haline geldi. Dikkat çekmek için yarışan şirketler tarafından rekorlar kırıldı ve kilometre taşları elde edildi. Xiaomi, Engadget Chinese‘e göre, yeni hızlı şarj sistemini test etti ve bu süreçte kablolu ve kablosuz şarjda dünya rekorlarını kırdı. 4.000 mAh pil ile değiştirilmiş bir M11 Pro‘da yeni Hyper Charge teknolojisini kullanan Xiaomi, ahizeyi 3 dakika 23 saniyede yüzde 0’dan yüzde 50’ye ve 200W kablolu bir üzerinden sadece 8 dakikada tam şarja getirdiğini söylüyor. bağ. 120W kablosuz gösterisinde, yarı kapasiteye ulaşmak 7 dakika ve yüzde 100’e ulaşmak 15 dakika sürdü.

Kontrollü demo hakkında biraz daha bilgi veren Çinli blogcular, teknoloji hakkında bilgi verdi ve bunun bir GaN şarj cihazı (başlangıçta 80W versiyonuyla birlikte gelir) ve yeni bir çift bobinli kablosuz şarj cihazı kullanılarak yapıldığını söyledi. Değiştirilen telefonun kendisi 10C grafen pil kullanıyor, eklediler. Yine de çok heyecanlanmadan önce, Hyper Charge teknolojisinin ne zaman seri üretime geçeceği konusunda henüz bir bilgi yok.

Bu, Xiaomi‘nin dünya çapındaki şarj hızlarını ilk kez lanse etmesi değil. Önemli bir şekilde, en son atılım, Mi 10 Ultra’daki 120W kablolu şarjda 23 dakika içinde telefonu tamamen sulandırabilen büyük bir yükseltmeye işaret ediyor. Şirket ayrıca daha önce Mi 10 Pro‘nun değiştirilmiş bir versiyonunu 80W üzerinden 19 dakikada kablosuz olarak şarj edebileceğini açıklamıştı.

Geride bırakılmaması gereken Xiaomi‘nin rakipleri de şarj konusundaki ustalıklarını sergilediler: Vivo, 120W hızlı şarj cihazının 4.000 mAh pil ile bir oyun telefonunu 15 dakikada tamamen şarj ettiğini gösterdi. Hızlı şarj teknolojisini OnePlus‘a lisanslayan Oppo, 125W sistemle 20 dakikada ve 65W kablosuz AirVOOC teknolojisiyle 30 dakikada 4.000 mAh şarj etti.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!