Xiaomi İlk Katlanabilir Telefonu Mi Mix Fold’u Duyurdu

Xiaomi, şirketin ilk ticari katlanabilir telefonu olan Mi Mix Fold ile Mi Mix serisini yeniden canlandırdı. Şirketin önceki tuhaf Mix cihazlarından ve konseptlerinden farklı olarak, Mi Mix Fold, Samsung Galaxy Z Fold‘a benzer şekilde büyük ekranlı / dışta küçük ekranlı bir tasarım kullanan oldukça geleneksel bir katlanabilir telefon.

İç ekran, 2480×1860 çözünürlüğe, 600 nit (900 tepe) standart ekran parlaklığına ve Dolby Vision HDR desteğine sahip 8.01 inç 4: 3 OLED paneldir. Xiaomi, ekranın 200.000 kez katlanmaya dayanabileceğini söylüyor. Dış ekran, 90Hz yenileme hızıyla 6.52 inç boyutundadır. Xiaomi, dört Harman Kardon ayarlı hoparlör ve şirketin 3D panoramik ses olarak tanımladığı sesle Mi Mix Fold’un ses yetenekleri hakkında büyük iddialarda bulunuyor.

İşlemci, 12GB veya 16GB RAM ve 256GB veya 512GB depolama ile eşleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 888’dir. Pil kapasitesi 5.020 mAh ve Xiaomi, 67W hızlı şarj sisteminin 37 dakika içinde tam şarj olmasını sağladığını söylüyor.

Geçen hafta daha önce de söylendiği gibi, yeni Mix aynı zamanda kamerasında sıvı lens teknolojisini kullanan ilk telefon. Xiaomi, yakın odaklama mesafesi 3 cm ve optik yakınlaştırma 3x veya 30x hibrit yakınlaştırma ile bir telefoto lense izin verdiğini söylüyor. Kamera sisteminin geri kalanı, bir Samsung HMX 108 megapiksel ana sensör ve Mi 11’dekiyle aynı sağlam kurulum gibi ses çıkaran 13 megapiksel bir ultra genişlemeden oluşur.

Xiaomi, Samsung ilk Galaxy Fold’u piyasaya sürmeden önce iki yıldan daha uzun bir süre önce katlanabilir bir telefon prototipini gösterdi. Bu cihaz, daha telefon benzeri bir deneyim için tablet boyutunda bir ekranın sol ve sağ kenarlardan geriye doğru bükülebildiği çift katlamalı bir tasarıma sahipti.

O yıl daha sonra Xiaomi, neredeyse tüm telefonu kaplayan bir ekranı olan Mi Mix Alpha’yı duyurdu, ancak hiçbir zaman piyasaya sürmedi. Daha yakın bir zamanda Xiaomi, dört tarafı da kavisli “dört kavisli şelale ekran” özelliğine sahip en son konsept telefonunu tanıttı.

Öte yandan, Mi Mix Fold büyük ölçüde satışta – Çin’deki insanlar bugün itibariyle ön sipariş verebilecek ve 16 Nisan’da gönderilecek. 12GB RAM ve 256GB depolama alanına sahip bir model için fiyatlar 9.999 yuan’dan (yaklaşık 1.521 $) başlıyor ve 16GB / 512GB seramik özel sürüm için 12.999 yuan’a (yaklaşık 1.978 $) kadar çıkıyor. Henüz Çin dışında bir yayınla ilgili bir açıklama yok.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!