Ana SayfaHaberXiaomi'nin...

Xiaomi’nin Yeni Konsept Telefonu Mi MIX

Önceki günlerde yaptığımız haberde, cihazlarını tanıtacağını yazdığımız Xiaomi’nin yeni konsept telefonu Mi MIX adlı cihazı bugün tanıtıldı.

Xiaomi’nin Yeni Konsept Telefonu Mi MIX

Türkiye saati ile 11:30’da başlayan lansmanda Xiaomi, daha önce çok fazla sızıntısı olmayan yeni bir çerçevesiz ekranlı konsept telefonu tanıttı. İlk defa lansmanda görücüye çıkan telefon 6.4 inç ve %91.3 ekran/kasa oranı ile bir rekoru da beraberinde getirdi. Bunu lansmanda iPhone 7 Plus ile karşılaştıran Xiaomi, 7 Plus’ın %67.7 ekran/kasa oranı ile kendilerinin bir ilk olduğunu da kanıtladı.

Xiaomi’nin Yeni Konsept Telefonu Mi MIX

Fransız tasarımcı Philippe Starck ile çalışarak telefonun ortaya çıktığını açıklayan Xiaomi, bu tasarımı yapmak için 2 yıldır çalıştıklarını da ekledi. Teknik özellik kısmında ise, Snapdragon 821 SoC, iki farklı modelde 4 GB ve 6 GB LPDDR4 RAM, yine iki farklı modelde 128 GB ve 256 GB depolama kapasitesi, 5 MP ön ve 16 MP arka kamera ve son olarak 4400 mAh pil var.

Xiaomi’nin Yeni Konsept Telefonu Mi MIX

Ayrıca telefonun bütün gövdesinin ve tuşlarının seramik tasarım olduğunu da lansmanda duyuran Xiaomi telefonun önümüzdeki ay Çin pazarına, 4 GB RAM ve  128 GB hafızalı modeli 520$, 6 GB RAM ve 256 GB hafızalı olan modelin ise 590$ fiyatı ile giriş yapacağını da ekledi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!