Ana SayfaHaberYaklaşık...

Yaklaşık 430 Milyon Aylık Aktif Kullanıcı Bulunan Reddit’in Dahada Büyümesi Bekleniyor

Reddit, insanların beğenilerine dayalı topluluklar ağı olduğu için dünyanın en ünlü sosyal medya forumlarından biridir, kullanıcılar topluluğu ilgi alanlarına göre bulabilir ve bunun bir parçası olabilirler. Reddit‘te yaklaşık 430 milyon aylık aktif kullanıcı var ve sosyal medya platformunun mevcut boyutunu ikiye katlayacak şekilde daha da büyümesi bekleniyor.

Yıllarca kendi ağırlığı altında yumruk attıktan sonra, şirket yeni teknolojiler geliştiriyor ve dünyanın her yerindeki şarj kullanıcılarıyla test ediyor. Bu sosyal medya devinin Twitter‘dan daha fazla kullanıcısı ve dünyanın en iyi yirmi sitesinden biri var ve sitenin dünya çapında güçlü bir takipçisi olduğunda boyutu artırmak için mükemmel bir amaç.

Bir işletme olarak, değerlendirmesi çağdaşlarının çok küçük bir bölümüdür ve aynı zamanda geliri de kültürel bir trend olarak, meraklı bir kovalamaca olarak yan sıralarda yer alır. Ancak şimdi, şirket bunu geri çevirmeye karar verdi, Reddit’in işletme sorumlusu Jen Wong söyledi. Wong, 2018 yılında Reddit’in bir parçası oldu ve bu firmanın çok fazla yatırım yaptığını, farklı kaynaklardan para topladığını, firma videolar, ses ve dijital gibi yeni özellikleri test ederken firmanın da tüm dünyada büyüdüğünü söyledi. ekonomi. Reddit ayrıca birçok insanı işe alıyor ve bu yılın sonunda büyüklüğünün iki katına çıkması bekleniyor, belki 1400 kişi.

COVID-19 salgını sırasında şirket, canlı videolar ve sesli sunumlar ile deneyler yaptı ve panel tartışma uygulaması Clubhouse‘u çoğaltmak için çok sayıda sosyal ağa katıldı ve küçük veya büyük topluluklar için sitelerde canlı yayınlar sundu. İnternetteki çevrimiçi buluşmalarını klonlamak istiyor. Bu şirket, kullanıcılarını ücretlendirerek bir sosyal site için cesur yeni iş prototiplerini test etmeye başladı. Şirket, Reddit-Gold adlı reklamsız deney karşılığında birkaç yıldır kullanıcılarıyla siteye bağış yapmaları için bir anlaşma yaptı ve kullanıcılar da bu Altını kaliteli içerik için ödül olarak gönderebiliyorlardı.

Wong, bu taktiğin turboşarj edildiğini, kullanıcıların artık baş döndürücü bir dizi ödülü teslim edip alabileceklerini, bunların hepsi gerçek parayla satın alınabileceğini veya şimdi Premium olarak adlandırılan ve yıllık toplam 50 $ olan Reddit Gold‘a kaydolarak alabileceklerini söylüyor. ücret. Reklam hala bu şirketin gelirinin önemli bir parçası, ancak şirket geçen yıl premium işlere yoğunlaşmaya başladığında, alımını iki katına çıkardı.

Reddit aynı zamanda kullanıcıların deneyimlerini de yeniliyor ve aynı zamanda sitenin hoşgörülü kuralları altında gelişebilecek zararlı bir topluluk olan geçmişinin başka bir endişe verici kalıntısından vazgeçiyor. Reddit çoğunlukla, mükemmel gördükleri şekilde yönettikleri toplulukları oluşturan gönüllülerin moderatörlerini çalıştırır. Büyük ölçüde, sistem her topluluk kendi düzenlemelerini belirlediği için çalışıyor, ancak sorun bir topluluk kendisi için toksik kurallar koyduğunda ve Reddit 2020 yılında kabul ettiğinde ortaya çıkıyor.

Reddit‘teki tüm topluluklar kurallara iyi niyetle uymalı ve sosyal medya bunu yapmadığı için Donald Trump’ı yasaklamak zorunda kaldı. Wong, ilk olarak ekiplerimizi geliştirdiğimizi, çünkü kurallarımızı topluluklara empoze etmek istediğimizi söyledi, ancak Reddit ile ilgili benzersiz olan şey, moderasyon katmanı fikri. Sosyal medya, ölçeklenebilir bir model aracılığıyla içindeki toplulukları ve moderatörleri desteklemek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını ve kurallarını listenin en üstüne koyacağını söyledi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!