Ana SayfaHaberlerYansıtıldığı...

Yansıtıldığı Yüzeyi Dokunmatik Yapan Sony Xperia Projector

IFA 2016 fuarında görücüye çıkartılan ve yansıtıldığı yüzeyi dokunmatik yapan Sony Xperia Projector, Projeksiyon kullanımına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Yansıtıldığı yüzeyde 21-inç lik bir görüntü oluşturan Sony Xperia Projector, Android 6.0.1 işletim sistemi ile çalışıyor. Sony’nin klasik arayüzü kullanılan projektör, 10 parmağa kadar algılayabiliyor.

Oldukça inovatif bir yaklaşımla klasik projeksiyon anlayışını çok farklı bir şekilde tanımlayan Sony, bu alanda geleceğe kapı aralamış. Henüz özellikleri açıklamayan cihaz parmak dokunuşlarını algılamak için özelleştirilmiş bir sensöre sahip.

IFA 2016’da gösterdikleri demoda deneyen kullanıcıların belirttiğine göre özellikle tepki süresinin çok iyi olduğu yönünde. “Fruit Ninja” gibi dokunmatik hassasiyetin  önemli oyunların dai kolaylıkla oynana bildiği cihazda ayrıca dahili bir ses sistemi de bulunuyor.

Yatay konumda konumlandırmak için projeksiyonu yatay, dikey konumda kullanmak için projeksiyonu dikey konuma almak yeterli. En erken 2017’de ki MWC’de çıkacağı düşünülen Xperia Projector, her geçen yıl üzerine bir şeyler konularak geliştirilmeye devam ediliyor.

https://youtu.be/dlGYgCf5xrM

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!