Yerli Otomobil Fabrikasının Temelinde Sizin de Adınız Olsun

Yerli otomobil fabrikasının temel atma tarihi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Twitter hesabından 18 Temmuz olarak duyuruldu. Paylaşımda tarihe ek olarak fabrikanın temelinin atılacağı alanın fotoğrafını “18 Temmuz 2020, 17.30, Gemlik, Bursa” yazısı ile paylaştı.

Temel atma törenine özel hazırlanan #Yeniliktebendevarım resmi sitesin, adınızı fabrika inşaatına yerleştirilecek kapsüle ekleyebiliyorsunuz. Buraya tıklayıp siteye giderek aşağıdaki adımları uygulayıp #Yeniliktebendevarım hareketine destekleyebilir ve adınızı siz de temel atma törenine zamanına kadar (18 Temmuz 17:30) kadar ekleyebilirsiniz.

  1. Adını soyadını aşağıdaki kutuya yaz..
  2. Oluşturduğun görseli indir ve sosyal medya hesabında paylaş,
  3. Adın ve soyadın inşaata yerleştirilecek özel kapsülde yerini alsın.

İnşaat edilecek kampüs içinde yerli araba üretim fabrikası ve müşterilere marka deneyimi odaklı bir yapısı olacak. Toplam 22 milyar lira yatırımla hayata geçirilen tesis, yılda 175 bin adet üretim kapasitene sahip olacak. İlk olarak C-SUV ile başlayacak olan üretim ilerleyen süreçte C Sedan, C Hatchback, B SUV ve C MPV ile devam edecek.

2022 yılında fabrika doğrudan 4 bin, dolaylı olarak ise 20 bin kişiye istihdam sağlayacak olup, inşaat aşamasında 2 bin kişinin çalıştırılması planlanıyor. İlerleyen yıllarda bu sayıların kampüs alanının ve üretim bantlarının genişlemesiyle artması planlanıyor.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!