Ana SayfaHaberlerYouTube'un...

YouTube’un Yapay Zekası Video Bölümlerini Oluşturacak

YouTube‘un yapay zekası, yayıncının işini kolaylaştırmak için metin arayarak bölümleri oluşturuyor. Videonun bölümlerine başlık koyabiliyor.

YouTube bölümleri bir videoda hızlı bir şekilde gezinmenize yardımcı olabilir, ancak içerik oluşturucuların bunları elle eklemesi gerektiğinden genellikle bu lükse sahip olmazsınız. 9to5Google ekibi, YouTube‘un yapay zeka tarafından oluşturulan otomatik video bölümlerini test ettiğini bildirdi. Bir makine öğrenimi sistemi, metin arayarak bölümleri oluşturuyor.

Youtube'un Yapay Zekasi Video Bolumlerini Olusturacak2

Google, YouTube için şu anda “küçük bir video grubu” için otomatik bölümleri deniyor ve içerik oluşturuculara geri bildirimde bulunma ve geri bildirim sunma şansı veriyor.

Bazı içerik oluşturucular videolarını yapay zekaya göre düzenlemesi de şaşırtıcı olmayacak. Ancak teknoloji iyi çalışıyorsa, zaman damgası ekleme zahmetine katlanmak istemeyen üreticiler için faydalı olabilir. Ve elbette, izleyiciler için yararlı olabilir. Beş dakikalık bir video için iki dakikalık tanıtım boyunca ilerlemek zorunda kalmayabilirsiniz.

Google ile ilgili sitemizdeki diğer haberlere ulaşmak için tıklayın.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!