Z3+, Z4 Tablet ve Xperia Z5 serisi Marshmallow güncellemesi başlıyor

Bugün Sony, İngiltere tarafından yayınlanan habere göre Z3+, Z4 Tablet ve Xperia Z5 serisi Marshmallow güncellemesi için 7 Mart tarihini işaret ediyor.

Sony, İngiltere’nin resmi Twitter sayfasından ve Sony’nin resmi blog sitesinde yapılan duyuruya göre Z3+, Z4 Tablet ve Xperia Z5 serisi Marshmallow güncellemesi 7 Martta başlayacağı bildiriliyor.

Hali hazırda İtalya, İspanya ve Hollada’da sürdürülen Android Marshmallow beta programından gelen kullanıcı deneyimlerine göre Sony, oldukça sorunsuz, stabil çalışan bir sürümü neredeyse ulaştığını, şuan ki beta sürümünün bile kullanılabilir olduğu bildiriliyordu.

https://twitter.com/sonyxperiagb/status/699247775989501952

Google’ın Android 6.0 Marshmallow güncellemesini kendi cihazlarına çıkartalı 4 ay 15 gün olmasına rağmen hala büyük üreticilerden büyük bir kapsamlı bir Marshmallow güncellemesi göremedik.

Büyük ihtimalle telefon üreticileri hem daha kararlı, hatalardan arındırılmış bir sürüm çıkartmak, hem de yeni çıkartacakları telefonlarının daha prestijli olması için (Galaxy S7, LG G5) güncellemeyi bir beklettiklerini söyleyebiliriz.

İlerleyen günlerde Z3+, Z4 Tablet ve Xperia Z5 serisi Marshmallow güncellemesi ile ilgili Sony Türkiye’nin de bir açıklaması olacaktır. Zira Sony, yeni güncellemeler de Türkiye ye biraz daha öncelik veriyor.

Şuan için, Türkiye de Marshmallow güncellemesinin ne zaman verileceği bilinmiyor ancak, İngiltere için 7 Mart tarihi verilmişse, Türkiye ye de 7 Martta veya 7 Marttan sonraki bir kaç gün içerisinde Marshmallow güncellemesi verilecektir.

Umarız Sony kullanıcılarını daha fazla bekletmez ve biran önce Z3+, Z4 Tablet ve Xperia Z5 serisi için Marshmallow güncellemesini yayınlar.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!