Z4 Tablet, Z3+ ve Xperia Z5 ailesi Marshmallow güncellemesi başladı

Z4 Tablet, Z3+ ve Xperia Z5 ailesi Marshmallow güncellemesi geçtiğimiz günlerde bazı bölgelerde yayınlanmaya başlamıştı. Bugün Sony, resmi blog sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla Z4 Tablet, Z3+ ve Xperia Z5 ailesi Marshmallow güncellemesi nin dünya çapında dağıtılmaya başlandığını bildirdi.

Geçen hafta sonu Japonya da başlayan Marshmallow güncellemesi bir haftanın ardından nihayet bütün ülkelere dağıtılmaya başlandı. Bazı şanslı kullanıcılara güncelleme şimdiden gelmeye de başlamış.

Sony’nin verdiği bilgilere göre Marshmallow güncellemesiyle, uygulama izinleri kontrol paneli, Doze modu ile daha uzun pil ömrü için geliştirmeler, gizlilik ayarları gibi Android 6.0 ile gelen özellikleri barındırıyor.

Ana ekran ayarları bölümünde bazı değişiklikleri barındıran güncelleme ile, ana ekrandaki klasörlerin içindekileri gösterip/göstermeme ayarı, yeni ana ekran kaydırma efektleri, klavyeyle uygulamaları aramayı açma/kapatma (uygulama ekranı) ayarı ve kamera uygulaması tarafında yazılımsal ve tasarımsal olarak bazı değişiklikler geliyor.

Diğer ufak değişikliler ise şu şekilde; Çoklu işlem bölümünde (arka planda çalışan uygulamalarının bulunduğu bölüm) alt tarafta yer alan küçük uygulamalar penceresi artık olamayacak ve ekran görüntüsü çekildikten sonra bildirim ekranı bölümünden silinebilecek.

Sony dağıtılan Marshmallow güncellemesinin, Android 6.0 olduğunu, yani Google’ın en son yayınladığı yamalarının içermediğini de bildirmiş. Ayrıca gelen güncellemede STAMINA modunun kaldırıldığını ve bir sonra firmware de geri geleceğini de belirtelim.

Güncellemeyi alan arkadaşlar yorumlar bölümüne deneyimlerini ve yeni gelen özellikler hakkında fikirlerini paylaşabilirler.

Ana Kaynak:XperiaBlog
Yan Kaynak:XperiaBlog
YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!