Zoom, Eğlenceli Toplantılar Oluşturmak İçin Sürükleyici Görünüm Özelliğini Başlattı

Immersive View‘u duyurduktan altı ay sonra, Zoom sonunda “buluşmanın daha ilgi çekici ve işbirliğine dayalı bir yolunu” sunan özelliği kullanıma sunuyor. Tam Ekran Görünümü, bir toplantıdaki kullanıcıların bir sınıfta, eski moda toplantı odasında vb. Görünebileceği Microsoft Teams‘in Birlikte Moduna benzer.

Zoomtopia 2020‘de duyurulan Immersive View, toplantı sahiplerinin video katılımcılarını ve web semineri panelistlerini tek bir sanal arka planda düzenlemelerine olanak tanıyarak, uyumlu bir sanal toplantı alanında bağlanmak ve işbirliği yapmak için insanları tek bir sahnede bir araya getiriyor.

Arkadaşlarınızla sohbet etmek için bir sınıf ortamı, toplantı odası, konferans oditoryumu veya en sevdiğiniz yer oluşturarak 25’e kadar katılımcıyla Sürükleyici Görünüm özelliğini kullanmak mümkündür.

Toplantı ve web semineri sahipleri, Hoparlör veya Galeri Görünümünü seçtikleri gibi Zoom’un Sürükleyici Görünümünü seçebilirler. Toplantı sahipleri, katılımcıları kendi seçtikleri bir sanal sahneye otomatik veya manuel olarak yerleştirme seçeneğine sahip olacaktır.

Toplantı sahibi ekranını paylaşmak istediğinde, Tam Ekran Görünümü özelliği sona erecek ve paylaşılan ekranla değiştirilecektir. Paylaşım durduğunda, Sürükleyici Görünüm öncekiyle aynı konumlarla yeniden başlayacaktır.

Bu özellik, Zoom‘un 5.6.3 veya sonraki sürümlerine sahip web ve macOS uygulamalarında mevcuttur ve tüm Ücretsiz ve tek Pro hesapları için varsayılan olarak etkindir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!